TET Proje Baharı 7

Ülkemizin katma değeri yüksek projelere olan ihtiyacını karşılamak amacıyla girişimci fikirlerin sergileneceği TET AR-GE Proje Pazarı “Proje Baharı 7” İstanbul Kongre Merkezi’nde yapıldı.

TET AR-GE Proje Pazarı "Proje Baharı 7" nin açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, çeşitli STK'ların temsilcileri, iş adamları ve ziyaretçiler katıldı.

7. TET AR-GE Proje Pazarı’nda Akıllı Binalar ve Çevre, Akıllı Enerji, Akıllı Sağlık ve Medikal, Akıllı Ulaşım ve Ulaşım Araçları, Diğer Akıllı Uygulamalar kategorilerinde seçici kurul tarafından uygun bulunan 83 proje sergilendi.

İki gün boyunca sürecek olan serginin ardından dereceye giren projelerin açıklandı ve ödül töreni düzenlendi.

Prof. Dr. Ali Beba Girişimcilere Seslendi

Organizasyon boyunca konusunda uzman isimlerin girişimcilerle bir araya geldiği platformlar yer aldı. Bunların ilkinde Beba İnovasyon ve Girişimcilik Vakfı kurucusu Prof. Dr. Ali Beba "İnovasyon ve Girişimcilikte Yeni Eğilim: Nesnelerin İnterneti" konulu sunumuyla girişimcilere seslendi.

Ayrıca organizasyon dahilinde “Girişimcilik ve Startup’ların Ticarileşmesi” konulu panel düzenlendi. İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, T3 Girişimcilik Merkezi Mütevelli Heyet Üyesi Serdar Gürbüz, TEYDEB Başkanı Mehmet Aslan, Revo Capital Ülke Direktörü Cenk Bayrakdar ve Zemin İstanbul Danışmanı Özerk Şener panelde tecrübelerini girişimcilerle paylaştı.

Hedef: 2023 İhracat Hedeflerine Katkıda Bulunmak

Bugüne kadar altı kez düzenlenen TET AR-GE Proje Pazarında, yenilikçi projeler, yatırımcılar ve iş adamları ile buluştu. Fikirlerin gelişip uygulanmasına öncülük eden organizasyon bir çok kurum ve kuruluşun faydalanacağı bilgi platformu oluşturarak 2023 yılı ihracat hedeflerine katkıda bulunacak katma değeri yüksek çalışmalara öncülük etti.